Chytrý zámek NFC

Mobil jako klíč a zdroj energie, to je chytrý zámek NFC iLOQ S50

 

Chytrý zámek NFC iLOQ S50 je první cylindrická vložka na světě s vlastní energií. Bez použití jakýchkoliv baterií. Energii potřebnou k odemčení generuje tento chytrý zámek, za použití funkce NFC, ze smartphonu s mobilní aplikací iLOQ S50. Toto zabezpečené řešení společnost iLOQ navrhla speciálně k odemčení světa možností pro odvětví veřejných služeb.

 

Poskytovatelé veřejných služeb, kterými jsou například společnosti vyrábějící a distribuující energii, služby telekomunikačních sítí, datová centra, čistírny vod, služby v oblasti nemovitostí, musí spravovat mnoho lokalit a díky tomu i velké množství zámků. V neustálém oběhu je tedy obrovské množství různých klíčů. Tato starost odpadne všem, kteří se rozhodnou pořídit chytrý zámek NFC iLOQ S50.

 

Pro uzamykací systém iLOQ S50 je klíčový smartphone. Přístupová práva ke všem instalovaným zámkům lze vzdáleně sdílet a více webů lze pohodlně konsolidovat do jedné uživatelsky přívětivé a zabezpečené cloudové platformy. To šetří zdroje a dělá správu přístupu efektivnější.

 

Jak chytrý zámek iLOQ využívá energii z telefonu?

 

Chytrý zámek NFC iLOQ S50 je inteligentní cylindrická vložka, která je napájena signálem NFC z mobilního telefonu. Mobilní telefon tak současně pracuje jako klíč i zdroj energie. Inteligentní vložka iLOQ S50 se odemyká pouhým přiložením telefonu k inteligentnímu zámku. Signál NFC poskytuje, pomocí indukce, veškerou energii pro činnost zámku.

Jedna část této energie se spotřebuje pro odemknutí cylindrické vložky, druhá část energie slouží pro automatické zamknutí, které je nastavitelné v rozsahu několika sekund. Vlastní spotřeba chytrého zámku je extrémně nízká. Energie plně nabitého mobilu vystačí na několik desítek tisíc odemčení chytrého zámku iLOQ S50.

inteligentní zámek
Chytrý zámek iLOQ S50 přináší spoustu výhod
chytrý zámek

Vždy aktuální data přímo ve vašem mobilu

 

Srdcem produktové řady iLOQ S50 je systém NFC. Chytrý zámek iLOQ S50 získává energii, která je potřebná pro potvrzení přístupových práv a následné odemčení z pole NFC. V tomto případě může být klíčem právě váš smartphone s aplikací iLOQ S50. Systém je kompatibilní se systémy Android nebo Apple.

 

Chytrý zámek pro jednodušší každodenní provoz

 

Fungující a spolehlivý systém je nezbytný pro hladce fungující moderní společnosti. Chytrý zámek NFC iLOQ S50 nabízí potřebné zabezpečení v kombinaci s efektivním bezdrátovým sdílením přístupu. Usnadňuje provozní logistiku a snižuje náklady spojené s mechanickými a bateriovými elektronickými zámky. Správa více objektů a více zaměstnanců je díky propojení mnohem jednodušší.

 

Skvělé řešení pro systémy generálního klíče ve vzdálených objektech

 

Výhody chytrých zámků ovládaných pomocí telefonu jsou jednoznačné – přístupová práva mohou být vytvořena, sdílená a měněna jednoduše, efektivně a online. Dosud byly u podobných systémů problémy s napájením, avšak uzamykací systém iLOQ S50 žádné napájení nepotřebuje, nepotřebuje žádné baterie ani drahou kabeláž. Veškerou energii získává ze signálu NFC, který je poskytován mobilním telefonem. Jedná se tak o řešení mimořádně vhodné pro geograficky oddělené objekty. Těmito objekty mohou být například telekomunikační objekty, elektrorozvodny, nemovitosti, pošty, drážní objekty, kotelny, rozlehlé firemní objekty a další.

Chytrý zámek iLOQ S50 minimalizuje rizika

 

Bezpečnostní rizika spojená s fyzickými klíči jsou díky řešení inteligentních zámků iLOQ S50 eliminována. Chytrý zámek iLOQ S50 pomáhá sledovat, kdo má k čemu přístup a jaký je stav jednotlivých zámků (dveří). Skvěle se dají využít funkce časového omezení přístupu pro návštěvy, okamžité udělení nebo odebrání přístupových práv nebylo nikdy snazší. A to vše v reálném čase. Veškeré údaje se ukládají do cloudu a slouží pro zpětnou kontrolu nebo optimalizaci uzamykacího systému ve společnosti. Inteligentní zámek iLOQ disponuje vysokým zabezpečením, které je podtrženo šifrováním citlivých dat pomocí komunikace klient-server chráněné přes TLS.

 

Ekologický a úsporný chytrý zámek

 

Chytrý zámek NFC iLOQ S50 nepotřebuje pro svůj provoz žádnou baterii. Díky tomu společnost iLOQ dokáže ušetřit více než 30 000 kg odpadu z baterií každý rok. Uzamykací bezpečnostní systém iLOQ S50 dále eliminuje náklady spojené se ztrátou klíčů, zámků a zablokovanými klíči. To pomáhá všem společnostem věnovat se zejména svému oboru podnikání. Zefektivnění logistiky a ukončení zbytečného cestování kvůli správy jednotlivých zámků a klíčů zajišťuje významné úspory, jak časové, tak finanční.

 

Spolehlivý, bezúdržbový a bezpečný. Takto by se dal chytrý zámek od spol. iLOQ popsat. Díky tomu, že chytrý zámek iLOQ S50 nepotřebuje žádné baterie, nevyžaduje ani žádnou údržbu. Zámek je odolný povětrnostním vlivům a navíc nemá ani žádný otvor pro klíč, který bývá vždy problematický z hlediska znečištění, popřípadě vandalismu. Odolnost vůči klimatickým podmínkám je vyvíjena a testována v náročných klimatických a povětrnostních podmínkách ve Finsku.

Chytrý zámek nfc iLOQ
chytrý zámek nfc iloq s50 - visací zámek

Vyšší flexibilita a provozní efektivita

 

Stejně jako elektromechanický zámek iLOQ S5, i chytrý zámek NFC iLOQ S50 disponuje otevřeným programovacím rozhraním, díky kterému lze tento systém jednoduše napojit na jiné systémy, které se při správě budov používají. Jde například o systémy EZS (elektronická zabezpečovací signalizace) a HVAC (vytápění, chlazení a ventilace). Díky propojení můžete napříč jednotlivými systémy sdílet různá data a zvýšit tak flexibilitu a efektivitu všech úkonů.

 

Chytrý zámek iLOQ lze snadno instalovat do všech zámků

 

Inteligentní cylindrická vložka iLOQ S50 je vhodná pro většinu typů zámků, které jsou osazeny DIN cylindrickou vložkou. Instalace vložky je snadná a rychlá – pouhá výměna stávající vložky za iLOQ S50, není potřeba žádná úprava dveří. Kromě klasických zámků u dveří lze chytrý zámek NFC iLOQ instalovat do různých skříněk, boxů, trezorů a dalších prvků.

 

Jednotlivé produkty uzamykacího systému iLOQ S50

 

Uzamykací systém iLOQ S50 splní všechny vaše požadavky. Velmi efektivně. Díky použití vašeho smartphonu u sebe nemusíte mít žádné klíče a přesto se dostanete do všech dveří a dalších prvků (trezory, skříňky, boxy aj.).

 

Uzamykací systém iLOQ S50 obsahuje:

    • chytré zámky pro různé šířky dveří
    • inteligentní zámky sloužící k uzamykání různých skříněk, šuplíků aj.
    • jednosměrné i obousměrné chytré zámky
    • chytrý zámek s koulí
    • různé visací chytré zámky a další…

 

Mrkněte také na alternativu, kterou je elektromechanický zámek iLOQ S5. Pokud se vám uzamykací systém iLOQ líbí, ale rádi byste používali klasický klíč, bude tohle řešení to pravé pro vás.

Kontaktujte nás pro více informací.