Klíčový trezor

Elektronický klíčový trezor, do kterého uschováte nejen klíče

 

Spravujete velké množství klíčů a chcete v nich mít pořádek? V tom případě se podívejte na trezor na klíče, který vám s tím pomůže. Chcete do trezoru dávat klasické klíče a také jiné předměty, jako např. klíče od vozidel, palivové karty, dálkové ovladače nebo přístupové karty? V tom případě čtěte dál, elektronický klíčový trezor KT8M-KPK tohle všechno umí. Všechny prvky na jednom místě, jednoduchá správa, rychlý výdej a přehled o všech událostech. To je klíčový trezor KT8M-KPK.

 

  • uložení klíčů a jiných předmětů
  • použití v kancelářích, skladech, garážích, hotelech, recepcích, vrátnicích, logistických společnostech aj.
  • přístup pouze po předchozí identifikaci – klíčový trezor otevřou pouze osoby s platným oprávněním
  • zabezpečení před neoprávněnými osobami
  • veškeré prvky (klíče a předměty v krabičkách) na jednom místě
  • uchování všech dat – odebrání a vrácení klíče, osoby a jednotlivé časy
  • klíče jsou v klíčovém trezoru zabezpečeny speciálními trny, krabičky nelze odnést
  • možnost zasílání různých hlášení
  • propojení s elektromechanickým zámkem iLOQ

Klíčový trezor – použití

 

Kromě pozic pro uložení klíčů obsahuje klíčový trezor KT8M-KPK také moduly s výsuvnými krabičkami pro uložení jiných předmětů. Těmito předměty mohou být například palivové karty, klíče od vozidel, dálkové ovladače a podobně. Vnitřní rozměry krabičky jsou 54 x 64 x 112 mm s úhlopříčkou 82 mm. Ovládání krabiček se provádí pomocí dotykového displeje. Všechny krabičky jsou nedílnou součástí klíčového trezoru – nelze je z klíčového trezoru vyjmout a odnést. Klíčový trezor může kombinovat moduly s výsuvnými krabičkami a moduly pro klíče. Trezor zajišťuje zabezpečení klíčů a předmětů v krabičkách a jejich přesnou evidenci.

 

Použití klíčového trezoru je možné na vrátnicích, recepcích, v hotelech a všude tam, kde dochází k vyzvedávání klíčů nebo předmětů samotnými uživateli. Použití klíčového trezoru KT8M-KPK doporučujeme všude tam, kde hrozí zneužití klíčů a dalších předmětů.

 

Klíčový trezor KT8M-KPK se ovládá jednoduše


Do klíčového trezoru má přístup pouze pověřená obsluha. Pokud není obsluha stanovena, přístup získají všichni nebo jen vybraní uživatelé. Identifikace se provádí pomocí bezkontaktní karty v místě se čtečkou, která je na plášti trezoru. Po platné identifikaci uživatel otevře dvířka skříně a pozice s klíči nebo s krabičkami, ke kterým má právo přístupu, se uvolní a indikují LED podsvícení. Uživatel si může odnést předměty pouze z uvolněných pozic. Pozice, které zůstanou uzamčeny nejsou přístupné. Pokud uživatel do určitého časového času klíče nebo předměty neodebere, pozice se znovu uzamknou. Pro další manipulaci je nutné provést novou identifikaci. U každé identifikace klíčový trezor ukládá veškeré potřebné údaje. Ty mohou sloužit k následné optimalizaci využití klíčového trezoru. Údaje, které klíčový trezor eviduje:

  • osoby, které se identifikují
  • jednotlivé odebrané nebo vrácené klíče a předměty z krabiček
  • čas identifikace
Klíčový trezor KT8M-KPK
Elektronický klíčový trezor krabičkový - KT8M-KPK

Konstrukce klíčového trezoru


Klíčový trezor se skládá z dvojitých modulů s 8 krabičkami. Celkový počet krabiček v trezoru je tedy vždy násobkem 8 a ve skříni mohou být maximálně 4 moduly. Tyto moduly lze kombinovat s moduly pro klíče.

 

Uzavírání klíčového trezoru


Pro zabezpečení krabiček a klíčů proti zneužití je skříň uzavřena průhlednými skleněnými dvířky, díky kterým je trezor na klíče maximálně přehledný. Skleněná dvířka se uzamykají elektromechanickým zámkem. Odemknout dvířka může rovněž pouze oprávněný uživatel (po přiložení karty ke čtečce na klíčovém trezoru).

 

Klíčový trezor – jednotlivé pozice


Každá pozice v trezoru je vybavena elektromagnetickým zámkem, do kterého se zasouvá zabezpečovací trn s čipem. Každý trn má dvě funkce:

  1. po zasunutí do své pozice v trezoru zajišťuje krabičku proti neoprávněnému vytažení
  2. kontroluje pozici pro adresný výdej a evidenci

Elektronika klíčového trezoru


Klíčový trezor je vybaven několika čtecími zařízeními. První čtečka slouží k identifikaci uživatele a uvolňuje dvířka skříně. Další čtečky jsou umístěny v každé pozici (u klíčů nebo krabiček) a slouží k ověření správnosti uložení. Data ze všech pozic zpracovává řídící jednotka, která zabezpečuje také komunikaci s PC. V každém klíčovém trezoru je vždy jedna řídící jednotka.

 

Software klíčového trezoru

 

Pomocí softwaru lze do klíčového trezoru přidávat krabičky, klíče a uživatele a přidělovat práva přístupu a odběru. Celá konfigurace se nahraje do řídící jednotky a systém může pracovat zcela autonomně. V případě nutnosti lze z programu vyčíst všechna nashromážděná data. Data lze prohlížet dle různých parametrů (jednotlivé dny, osoby a další).

 

 

Podívejte se také na druhý typ, kterým je trezor na klíče. Tento trezor pracuje pouze s klíči a nemá žádné pozice pro krabičky. Pro zajištění efektivní správy všech klíčů a zajištění efektivního klíčového hospodářství je tento typ naprosto ideální. Pokud hledáte trezor s požární ochranou, podívejte se na náš klíčový trezor požární ochrany KTPO.

Klíčový trezor
Všechny klíče a další předměty na jednom místě. To je klíčový trezor KT8M-KPK.