Elektromechanický zámek

iLOQ S5 – elektromechanický zámek o krok napřed v zamykání

 

Elektromechanický zámek iLOQ S5 využívá nové příležitosti, které nabízí digitalizace a internet, k vytvoření inteligentního uzamykacího systému, který poskytuje přidanou hodnotu pro zákazníky. Vlastníkům budov, provozovatelům a držitelům klíčů přináší nové funkce a výhody nové generace. Elektromechanický zámek iLOQ S5 zajišťuje vysoké zabezpečení a bezkonkurenční jednoduchost správy přístupu v kombinaci s konkurenceschopnými náklady na životní cyklus. A to vše s výraznými úsporami. Moderní, jednoduchý, úsporný a efektivní. To je elektromechanický zámek od společnosti iLOQ.

 

Vysoká úroveň zabezpečení. Tu vám zajistí elektromechanický zámek iLOQ na základě integrovaným moderním komunikačním a softwarovým technologiím, které využívá. Tento elektromechanický zámek překonává omezení klasických mechanických uzamykacích systémů. Řešení systému generálního klíče, výdeje klíčů, výměny zámků, ztráty a výměny klíčů a dalších manipulací, jsou pro klasické mechanické uzamykací systémy mnohdy velmi obtížné. Pro elektromechanický zámek iLOQ je to hračka a zvládne všechny vaše požadavky. Jednoduše a efektivně.

 

Jak elektromechanický zámek iLOQ funguje?

 

Jádrem celého systému je unikátní inteligentní cylindrická vložka s integrovanou elektronikou a klíč, který obsahuje elektronický čip s kódem. Vložka ani klíč neobsahují žádnou baterii, veškerá energie potřebná k zajištění funkce systému vzniká pohybem klíče při jeho zasouvání do cylindrické vložky. Tento elektromechanický zámek byl vyvinut pro aplikace, kde se vyžaduje vysoký stupeň bezpečnosti a zároveň je vyžadována flexibilita správy přístupových práv.

elektromechanický zámek
Elektromechanické zámky

Systém lze použít u nových realizací nebo i ve stávajících objektech, kde dojde pouze k výměně stavebních vložek za inteligentní řešení. Bez jakýchkoliv stavebních úprav. Zámek je používán k řízení přístupu v průmyslových zařízeních, kancelářích, veřejných budovách i v bytových domech. Celý uzamykací systém iLOQ obsahuje celou řadu různých různých verzí zámků (cylindrických vložek) do dveří a skříněk, visacích zámků a jiných.

 

Výhody digitálního zamykacího systému iLOQ S5

  • uzamykací systém s inteligentní cylindrickou vložkou
  • elektromechanický zámek s kódovanými elektronickými klíči
  • ideální volba pro systémy generálních klíčů
  • efektivní a jednoduché klíčové hospodářství
  • možnost propojení s trezorem na klíče
  • snadná instalace, bez kabelů, bez baterií
  • jednoduchá, rychlá a levná výměna cylindrické vložky
  • rychlé přidávání a odebírání klíčů a jednotlivých přístupových práv
  • časově omezené přístupy
  • seznam vyřazených klíčů – tzv. blacklist
  • automatické blokování klíče – nový klíč při prvním použití ruší přístupová práva starého nebo ztraceného klíče
  • minimální náklady při ztrátě klíče – odebrání práv a vytvoření nového klíče
  • elektromechanický zámek s vysokým stupněm zabezpečení
  • obsahuje paměť událostí – zpětná kontrola a optimalizace
  • komunikace s PC pomocí programátorů (programování klíčů a zámků, výpis jednotlivých událostí aj.)
  • certifikování dle BT3 ČSN EN 1906, RC3 ČSN EN 1627
  • certifikát NBÚ T0041/2018

Elektromechanický zámek iLOQ S5 je chytřejší a jednodušší

 

Elektromechanický zámek iLOQ S5 umožňuje komunikaci mezi zařízeními. Tato pokročilá funkce umožňuje vzdálené aktualizace velkého množství dat a jejich sdílení mezi čtečkami, klíči a zámky v budově. Data se aktualizují při každém otevření dveří. Informace, jako jsou přístupová práva, časová omezení, seznamy blokovaných klíčů a auditní stopy, jsou rychlé sdílené mezi zařízeními před odemčením dveří. Díky propojení všech zařízení a vzájemné komunikaci elektromechanický zámek udržuje informace o přístupových právech neustále aktuální.

 

Elektromechanický zámek provádí veškeré operace efektivně

 

Otevřené programovací rozhraní (API) iLOQ S5 umožňuje integraci s moderními systémy pro sdílení informací, rezervaci a osobní databází zákazníků. To přináší mnoho užitečných případů použití elektromechanického zámku iLOQ. Například rezervaci společných prostor lze aktualizovat pomocí dotykových obrazovek v prostorách nebo v mobilních aplikacích a sdílet pomocí klíče iLOQ S5. Bez nutností dalšího zapojení ke dveřím.

 

Nejmodernější zabezpečení díky elektromechanickému zámku iLOQ

 

Decentralizované řešení iLOQ S5 zajišťuje, že ztráta nebo porušení jednoho z prvků neohrozí zabezpečení celé vaší bezpečnostní struktury (uzamykacího systému). Elektromechanický zámek iLOQ obsahuje data (práva), která lze jednoduše přepsat. Při ztrátě některého z klíčů tak lze velmi jednoduše a efektivně data přepsat a klíč ze systému odebrat. Bez nutnosti výměny cylindrické vložky.

Elektromechanický zámek iLOQ S5
Elektromechanický zámek - token

Elektromechanický zámek, který nepotřebuje žádné baterie

 

Tak jako všechna řešení iLOQ, tak ani elektromechanický zámek nepotřebuje ke svému provozu baterie. Energie potřebná pro udělení přístupových práv je generována pohybem vložení klíče do elektromechanického zámku. Data mezi cylindrickou vložkou elektromechanického zámku a mikročipem klíče jsou přenášená se silným šifrováním. Když je přístup povolen, západka cylindrické vložky zámku se uvolní a zámek lze otevřít otočením klíče. Po vyjmutí klíče z válce se elektromechanický zámek opět uzavře.

 

Všechny prvky obsažené v uzamykacím bezpečnostním systému (elektromechanické zámky a klíče) jsou programovatelné. Mohou být znovu použity (data se jednoduše přeprogramují) podle jakýchkoliv změn v přístupových právech. To umožňuje rozšíření systému podle jednotlivých požadavků. Uzamykací systém iLOQ nemá předem danou hierarchii. Strukturu a jednotlivá práva lze jednoduše přizpůsobit všem podmínkám a požadavkům.

 

Rychlá, bezpečná a efektivní přístupová práva

 

Přístupová práva lze snadno ovládat pomocí softwaru iLOQ Manager. Správci si mohou v systému prohlížet aktuální informace o klíčích, elektromechanických zámcích a přístupových právech. Přínosem je vždy nejvyšší úroveň zabezpečení. Elektromechanický zámek iLOQ S5 je o krok napřed.

Elektromechanický zámek iLOQ S5 lze používat ke vzdálenému přístupu

 

Bezpečnostní uzamykací systém iLOQ S5 lze rozšířit pomocí iLOQ Online a nabídnout rychlou a snadnou správu vzdáleného přístupu k vašemu uzamykacímu systému. Můžete přidat dálkově ovládané cylindrické vložky zámku, čtečky a správu zvládnout z jednoho jediného systému.

 

Čtečka iLOQ RFID/PIN/Bluetooth a NFC umožňuje otevírání často používaných dveří pomocí různých zařízení, jako např. klíče iLOQ S5, iLOQ S50, identifikační karty, RFID čipy, telefonem pomocí funkce NFC nebo pomocí PIN kódu. Držitelům klíčů může být udělen snadný přístup tím, že ukážou svůj klíč v předem nastavených časech dne, nebo lze elektromechanické zámky naprogramovat tak, aby se otevíraly pouze v daném časovém rozmezí (elektromechanický zámek bude přístupný pouze po určitou dobu). Časově omezené PIN kódy lze snadno přiřadit externím návštěvníkům budovy. Veškeré údaje se ukládají a lze je kdykoliv zpětně použít pro kontrolu a optimalizaci.

 

Mezi další funkce zamykání a řízení přístupu pomocí iLOQ Online patří:

  • snadné otevírání dveří pouhým podržením klíče proti čtečce
  • otevírání dveří pomocí PIN kódu
  • sledování stavu dveří
  • vzdálená správa kabelových zámků iLOQ
  • pro elektromechanický zámek lze použít funkci kalendáře

 

Vyšší flexibilita a provozní efektivita

 

Správa přístupu je důležitým, ale nikoliv jediným aspektem moderní správy budov. Moderní budovy disponují komplexní ekosystém různých specializovaných funkcí jako jsou například EZS (elektronická zabezpečovací signalizace) nebo systémy HVAC (vytápění, chlazení a ventilace). Elektromechanický zámek řady iLOQ S5 nabízí otevřené rozhraní pro programování, které umožňuje integraci prakticky do jakéhokoliv systému. Díky tomu se maximalizuje flexibilita a provozní efektivita při správě budov. Jednotlivá data tak lze jednoduše sdílet napříč jednotlivými systémy.

cech bezpečná země
Elektromechanické zámky - programování

Jednotlivé produkty uzamykacího systému iLOQ S5

 

Jednosměrné, obousměrné a také elektromechanické zámky, které mají z jedné strany kouli. To vše najdete v repertoáru uzamykacího systému iLOQ S5. Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, díky systému iLOQ S5 je dokážete vyřešit velmi jednoduše.

 

Uzamykací systém iLOQ S5 obsahuje:

  • elektromechanické zámky pro různé šířky dveří
  • panikové elektromechanické zámky
  • jednosměrné i obousměrné zámky
  • zámky s koulí
  • malé zámky sloužící k uzamykání různých skříněk, šuplíků aj.
  • různé visací elektromechanické zámky
  • RFID čtečka
  • programovatelné klíče a další…

 

Chcete se klíčů zbavit úplně? V tom případě vsaďte na další řešení od spol. iLOQ, kterým je chytrý zámek iLOQ S50. Ten se ovládá, díky funkce NFC, smartphonem.

Líbí se vám zámek iLOQ S5? Kontaktujte nás pro více informací.