Klíčový trezor požární ochrany

Klíčový trezor požární ochrany KTPO slouží při poplachu

 

Trezor na klíče KTP-01 je speciální klíčový trezor požární ochrany. Zkráceně tyto trezory nazýváme jako KTPO (zkratka z prvních písmen. Slouží zejména při poplachu ve firmách, společnostech a objektech se zvýšeným rizikem poplachu. Za úkol mají jediné. A to je uložení klíčů, které si z něj mohou vzít osoby zasahující při poplachu. Díky KTPO tak zůstane objekt zpřístupněn i po spuštění bezpečnostních systémů.

 

    • instaluje se na fasádu objektu
    • splňuje kritéria stupně krytí IP65
    • odemknout lze pouze na základě platné identifikace a oprávnění
    • všechny události se ukládají do paměti trezoru a díky tomu je lze zpětně kontrolovat
    • obsahuje pozice pro klíče od daného objektu, prostor pro uložení požární komunikační jednotky a další ovládací prvky

 

Využití KTPO

 

Trezor požární ochrany slouží pro zajištění přístupů do objektu zasahujícím jednotkám. Těmito jednotkami jsou zpravidla hasiči. Nejčastěji KTPO využívají velké společnosti, objekty a firmy se zvýšeným rizikem poplachu. Protože se při poplachu zpravidla spustí bezpečnostní systém, bez funkčního KTPO je přístup do objektu téměř nemožný. Úkolem KTPO je zajistit zasahujícím jednotkám do těchto objektů přístup. A to i přes spuštění bezpečnostních systémů. Proto každý KTPO obsahuje klíče a přístupové karty, které tento přístup zajistí.

klíčový trezor požární ochrany
Klíčový trezor požární ochrany KTPO

Ovládání KTPO

 

Trezor pracuje zcela autonomně a přístupný je pouze pověřeným osobám. To mnohonásobně zvyšuje jeho bezpečnost. Bez platné identifikace trezor nelze otevřít. KTPO je, oproti klasickému trezoru na klíče, vybaven mechanickým zámkem. Ten zajistí maximální ochranu (klasický trezor na klíče disponuje pouze elektromechanickým zámkem) a také perfektní utěsnění. Identifikace probíhá na základě přiložení identifikační karty. Po identifikaci lze odemknout mechanický zámek a KTPO otevřít. Pro odebrání klíčů z klíčového trezoru požární ochrany musí mít uživatel platná oprávnění. Po platné identifikaci systém rozpozná oprávnění a uvolní jen ty pozice s klíči, ke kterým má uživatel právo přístupu. Ostatní klíče zůstanou nepřístupné. Všechny události se ukládají do paměti trezoru a je možné je kdykoliv zpětně kontrolovat. Těmito událostmi může být např. otevření a zavření trezoru nebo odebrání a vrácení klíčů.

 

Klíčový trezor požární ochrany – konstrukce

 

KTPO je vyroben z kovového pláště a dvířek, které jsou blokovány elektromechanickým a mechanickým zámkem. Protože se jedná o trezor, který se instaluje na fasádu objektu, je potřeba, aby splňoval krytí IP. A taky že ano. Trezor splňuje všechny podmínky pro stupeň krytí IP65. Klíčový trezor požární ochrany obsahuje 24 pozic pro klíče, které jsou připevněny na speciální trny. Tyto trny jsou blokovány zámkem a jejich uvolnění nastává po předchozí a platné identifikaci. KTPO je dále vybaven prostorem pro umístění požární komunikační jednotky a dalších ovládacích prvků.

 

Ostatní parametry, nastavení a funkce KTPO jsou stejné jako u klasického TREZORU NA KLÍČE nebo KLÍČOVÉHO TREZORU KT8M-KPK. První zmíněný obsahuje pouze pozice pro klíče. Druhý zmíněný kombinuje pozice pro klíče s krabičkami, do kterých lze umístit libovolné předměty.

Zajímá vás klíčový trezor požární ochrany KTPO? Napište nám.